Naujienos
Tarptautinės tolerancijos dienos proga jaunimas diskutavo migracijos temomis
Kodėl Lietuvoje palankiau vertiname migrantus iš Rytų Europos, o atsargiai žvelgiame į atvykstančiuosius iš Vidurio Rytų? Ar turėtume būti atviri migracijai iš trečiųjų šalių? Šie ir panašūs klausimai Lietuvoje pastaruoju metu tapo neatsiejama viešųjų diskusijų dalimi.
Tačiau mąstant apie migraciją kartais sunku atsiriboti nuo turimų išankstinių nuostatų ar vartojamų stereotipų, o viešojoje erdvėje retai pasigirsta jaunimo balsai. Siekiant keisti susiklosčiusią situaciją, Europos migracijos tinklas Lietuvoje, minėdamas Tarptautinę tolerancijos dieną, surengė renginį „EMN jaunimo diena: svarstykime migracijos klausimus kartu“.
Lapkričio 16 d. „Holiday Inn Vilnius“ viešbutyje vykusiame renginyje „virtualaus tilto“ metu jaunimas iš vienuolikos Europos Sąjungos valstybių mąstė apie migracijos teikiamas galimybes. Lietuvą atstovavo mokiniai iš Jonavos ir Vilniaus. „Lietuvos viešojoje erdvėje migracijos temomis neretai galima pasigesti faktais ir objektyvia informacija grindžiamų nuomonių. Todėl džiaugiamės, kad „EMN jaunimo dienos“ dalyviai aiškiai įvardijo jiems rūpimus klausimus ir nepabijo savo įžvalgomis pasidalinti su kolegomis iš kitų Bendrijos šalių“, - tikina projekto asistentas Pijus Domantas Petrošius.
„EMN jaunimo dienos“ metu taip pat buvo žaidžiamas edukacinis žaidimas „Kryptis – Europa“. Sužaidus žaidimą, diskusijos metu išaiškėjo, jog jaunimas migraciją supranta kaip reiškinį, teikiantį naudą ne tik migrantus priimančioms šalims, bet ir visai tarptautinei visuomenei. „Jaunų žmonių įsitraukimas yra išties svarbus, kai susiduriama su tokiu daugialypiu reiškiniu kaip migracija. Diskutuojant mokiniai puikiai argumentavo savo pozicijas bei pabrėžė svarbiausius migracijos aspektus, kas parodo, kad pasaulio aktualijų supratimas jiems yra svarbus“ , - diskusiją apibendrino EMN Lietuvoje komandos narys Saulius Mažlekas.
„Kryptis – Europa“ yra EMN mokomoji priemonė, kurią pasitelkiant pedagogams siekiama suteikti galimybę į migracijos ir integracijos problemas pažvelgti iš skirtingų perspektyvų. Žaidžiant „Kryptis – Europa“ Jūsų laukia trys žaidimo turai, kuriuose atliksite sprendimų priėmėjų vaidmenis Europos Sąjungos, nacionaliniame ir vietos lygmenyse. Kiekvieno turo metu reaguosite į įvykius, susidursite su interesų konfliktais, bandysite įtikinti kitus ir matysite savo sprendimų poveikį skirtingoms migrantų grupėms ir visuomenei.
Susipažinti su „atsispausdink ir žaisk“ mokomosios priemonės versija, galima šiuo adresu.