Naujienos

Koks migracijos diplomatijos vaidmuo stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą?

2024 11 19


Bendrame Europos migracijos tinklo (EMN) ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tyrime nagrinėjama, kaip migracijos diplomatija padeda spręsti migracijos valdymo iššūkius. Tyrime analizuojama migracijos diplomatijos praktika ir iššūkiai EMN šalyse narėse bei stebėtojų statusą turinčiose šalyse.

Dažniausiai naudojamos migracijos diplomatijos priemonės – dvišaliai susitarimai, memorandumai, ketinimų deklaracijos ir diplomatų paskyrimai.

Nors šios priemonės prisideda prie efektyvesnio migracijos valdymo, jų įgyvendinimas susiduria su įvairiais iššūkiais, tarp kurių svarbiausi yra veiksmingo koordinavimo užtikrinimas tarp skirtingų valdžios lygmenų, suderintas išteklių paskirstymas ir tvarių sistemų kūrimas.

Teigiama, jog sėkminga migracijos diplomatija priklauso nuo šalių partnerių politikos stabilumo, tvirtos teisinės sistemos ir veiksmingo institucinio koordinavimo.

Į tyrimą įtraukiami migracijos diplomatijos priemonių pavyzdžiai iš ES nepriklausančių EBPO šalių. Tarp jų – 2022 m. Los Andželo deklaracija dėl migracijos, skatinanti bendradarbiavimą visoje Amerikoje. Taip pat pristatoma Australijos Ramiojo vandenyno darbo jėgos mobilumo schema, suteikianti darbo galimybes Ramiojo vandenyno salų gyventojams, bei Japonijos ekonominės partnerystės susitarimai, leidžiantys slaugytojams iš Indonezijos, Filipinų ir Vietnamo dirbti Japonijoje.

Šis tyrimas prisideda prie diskusijų apie migracijos valdymą, pabrėždamas bendradarbiavimo sistemų ir diplomatinių strategijų svarbą. Jame pateikiamos įžvalgos apie politikos efektyvumą bei aptariami tarptautinio migracijos valdymo iššūkiai ir gerosios praktikos.

Nuoroda:
Tematinis pranešimas (EN)